Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Agios Nikolaos - Pláže

Letovisko Agios Nikolaos ponúka výborné podmienky pre kúpanie. Medzi najznámejšie pláže v meste patria: E.O.T., Almyros, Ammoudara, Havania, Ammos, Kitroplatia, Ammoudi. Všetky boli ocenené modrou vlajkou za čistotu mora.
Pláž E.O.T. poskytuje návštevníkom dostatok zábavy. Je tu k dispozícii mini-golf, vodné športy, stravovacie zariadenia, ping-pong. Neďaleko sa nachádza futbalové a basketbalové ihrisko, bazén.

Pláž Amos je lokalizovaná priamo v srdci mesta Agios Nikolaos , blízko nákupnej oblasti. Je ideálna pre vodné športy, potápanie.

Kitroplatia je ďalšia nádherná piesčitá pláž v centre mesta, obklopená reštauráciami a hotelmi.

Malá piesčitá pláž Ammoudi je situovaná v pravej časti mesta. Je plne vybavená športovými a reštauračnými zariadeniami.

Pláž Havania je lokalizovaná približne 1 km od Agios Nikolaos, na ceste smerom do letoviska Elouda. Poskytuje štandardné plážové aktivity.

Malá piesčitá pláž Amoudara je vhodná pre potápanie a vodné športy. Je lokalizovaná pri hlavnej ceste smerom z Agios Nikolaos do Kalo Chorio, v blízkosti reštauračných zariadení a obchodov.

V južnej časti hlavného mesta, pri kopci historického významu, na ktorom sú uchované zvyšky histórie, sa nachádza dlhá piesčitá pláž Almyros. Almyros patrí medzi najvýznamnejšie letné rezorty v danej oblasti, návštevníkom poskytuje úplný komfort.

Celá oblasť je obrastená eukalyptovými stromami. Neďaleko tečie rieka, ktorá sa tu vlieva do mora.

V zálive Mirabello je nádherná piesková pláž. V susediacom malom prístave v Plake sú idylické pláže obmývané čistou vodou.
Ďalej smerom k Heraklionu sa nachádza pláž Milato.