Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Alykes - Výlety

Letovisko Alykes a jeho okolie ponúka veľmi vhodné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Turisti dovolenkujúciAlykese s obľubou navštevujú predovšetkým hlavné mesto ostrova, Zakynthos. Prechádzka po Solomonovom námestí vytvorí návštevníkom atmosféru mesta pred zemetrasením. Pri námestí sv. Marka sa nachádza Múzeum venované Salomosovi, Kalvosovi a prominentným Zakynthiančanom. Turistami vyhľadávaný je i kostol Lady "Faneromeni" a kostol Lady Anjelov, v ktorých sú znamenité diela miestnych a krétskych umelcov. Taktiež sa v mestskom obvode nachádza novozriadené múzeum svetoznámeho gréckeho spisovateľa Grigoriosa Xenopoulosa.

letoviska Alykes sa taktiež dá vyraziť do historického Katastri. Pretože sa obyvatelia obávali pirátov, stavali svoje obydlia bližšie k sebe a bližšie k horám.

Na člnoch sa podnikajú výlety z Alykesu  a Alykanasu k stroskotanej lodi ležiacej pri Modrej jaskyni. Okružné trasy trvajú približne dve hodiny, a tak návštevníci môžu stráviť zbytok dňa na pláži. Pri okružných plavbách sú zastávky pri nádherných plážach – Xigia, Mikronisi. Pre záujemcov sa usporadúva poznávacie safari na džípoch. Výlety smerujú najmä k horským reťazcom i k najlepším plážam na Zakynthose.

Z rezortu sa vypravuje na okružnú cestu vláčik, ktorého okruh začína pri dedinke Katastari, pokračuje k idylickej dedinke Pigadakia, ďalej smeruje k olivovým a vínovým plantážam.

Laganas zase patrí medzi hlavné hniezdišťa chránených morských korytnačiek Carreta, ktoré na pláže v zálive kladú vajcia.