Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Atény - Dovolenka: Základné info

Mapa Atény, klikni

Hlavné mesto Grécka, Atény, sú formované približne stovkou dedín, ktoré sa v poslednom storočí rozrastali. Pôvodné centrum sa nachádza v okolí Akropolis a pri pahorku Lycabettus. Atény siahajú až k horám Parnitha (1 400 m), Pendeli (1 200 m) a Hymettus (1 100 m), ďalej k pobrežiu Sarónskeho zálivu, až k oblasti Glyfada, Vouliagmeni, Varkisa. Dokonca aj ostrov Aegina taktiež patrí Aténam.

Na severe sa hlavné mesto Grécka zatáča k Euboiskému zálivu, k Nea Makri, Rafine, Loutsa a Porto Rafti. V zime má mesto viac než 5 miliónov obyvateľov. Značná časť Grékov sa do bytov v Aténach presídli z provincií. Počas letných mesiacov (júl - polovica septembra) je v meste max. 2 milióny obyvateľov. Zvýšenie počtu obyvateľov počas zimných mesiacov sa podieľa i na zvýšení nočnej zábavy, pri ktorej sa uskutočňujú často aj dôležité obchodné rokovania.

Nočný život sa sústreďuje v centrách - Psyri, Bournazi, Kipseli, Kolonaki atď. V lete sa obchody prevažne konajú na pobreží Sarónskeho a Eubojského zálivu, najmä na konci týždňa okolo jednej hodiny. V zime Aténčania radi cestujú do hôr za lyžovačkou. Obľúbené sú pohoria Parnassos a Kalavryta, v regióne Loutraki hora Casino. Aténčania sú zvyknutí si pospať popoludní zo 2 – 3 hodiny. Zriedka chodia spať pred polnocou.

Atény sú ideálnym miestom pre aktívnych dovolenkárov, ktorí obľubujú atmosféru veľkomesta.