Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Fira - Výlety

Fira je najväčším mestom na ostrove a zároveň je hlavnou vstupnou bránou ostrova. Z Firy sa podnikajú výlety k ostatným častiam ostrova Santorini. Preprava k nim nie je už na chrbtoch mulíc, ale taxíkmi a autobusmi. Výlet na chrbte somára alebo mulice dolu do prístavu, na úpätie kráteru, je však jedinečný. Zdatnejší turisti zvládnu cestu i pešo.

Z mesta Fira je možné absolvovať aj výlet do mesta Imerovigli. Cennou turistickou zaujímavosťou je hrad Scaros. Keď benátsky dobyvateľ Marko Sanouthos porobil ostrov Santorini v r. 1207, vytýčil zástavu práve na tomto hrade.

Medzi turistické zaujímavosti ostrova Santorini je i kostol Panaghia Episkopi v Kamari, ktorý bol postavený v r. 1100. Najvhodnejší čas pre jeho návštevu je 15. august, kedy sa v ňom celebruje sviatok Panny Márie, ktorý je spojený s veľkým festivalom.

Neďaleko od letoviska Fira sa nachádza aj mesto Perissa. V ňom sa nachádza byzantský kostol Aghia Irini (St. Irena). Je často navštevovaný turistami, najmä 29. augusta a 14. septembra, keď sa koná festival na počesť patróna ostrova Aghia Irini, ktorý zomrel v r. 304.