Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Haraklión/Iraklión - Dovolenka: Základné info

Mapa Haraklión/Iraklión, klikni

Heraklion je hlavným a najväčším mestom Kréty (120 000 obyv.) s medzinárodným letiskom. Okolie mesta je formované vysokými horami, pôsobivými roklinami, veľmi úrodnými údoliami, krásnymi plážami, hustými olivovými hájmi a vinicami. Toto všetko spolu vytvára zaujímavú atmosféru.

Letovisko Heraklion je turisticky vysoko rozvinutým regiónom, a preto návštevníkom poskytuje všetky moderné vymoženosti. Naopak, v dedinkách vo vnútrozemí spoznáte tradičný spôsob života, početné múzea ľudového umenia.

I keď sa jedná o moderné, kozmopolitné mesto, jeho esprit ťaží z antickej slávy. Námestie je obklopené kaviarničkami, obchodíkmi, reštauráciami.

Dominantou na námestí Heraklionu je levia socha, ktorú dal v roku 1628 postaviť Morozini – benátsky guvernér. Stavba „Benátska lógia“ bola postavená taktiež v 17. storočí. Na konci trhoviska je tzv. kaviarensky dom "Koubes", ktorý postavili Turci. V okolí starej časti je možné sa poprechádzať pozdĺž benátskeho múra, ktorý vás dovedie k bastile nazývanej "Koules", ktorá je dominantou starého prístavu.