Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ierapetra - Výlety

Letovisko Ierapetra ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do historického mesta Heraklión, bohatého na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, nasledujú paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Za navštívenie určite stojí mesto Agia Pelagia. V rámci archeológickych prieskumov tu boli odkryté dôležité budovy spolu s hrnčiarskymi výrobkami, ktoré sa datujú od stredo-minojskej doby po rímsku periódu. Najvýznamnejším objavom bolo Prytaneum (Univerzita), postavené v 4. storočí p. n. l.

Turisti dovolenkujúci v Ierapetre často navštevujú aj okolité letoviská a dedinky, z ktorých je cítiť pravá grécka atmosféra.

Nemenej zaujímavé sú výlety z Ierapetry po archeologických vykopávkach a pamiatkach, ktoré tu zanechala starogrécka civilizácia.

Častým cieľom turistov je mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú aj výlety loďou.