Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Imerovigli - Výlety

Letovisko Imerovigli ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. U turistov dovolenkujúcich v Imerovigli sa najväčšej obľube teší najmä návšteva hlavného mesta Fira. Mesto je najväčším mestom na ostrove a zároveň je hlavnou vstupnou bránou ostrova. V mestskom archeologickom múzeu sú prezentované vykopávky a archeologické náleziská – Akrotiri. Fira má typickú atmosféru hlavného mesta.

Firy sa podnikajú výlety k ostatným častiam ostrova Santorini. Preprava k nim nie je už na chrbtoch mulíc, ale taxíkmi a autobusmi. Výlet na chrbte somára alebo mulice dolu do prístavu, na úpätie kráteru, je jedinečný. Zdatnejší turisti však zvládnu cestu i pešo.

Medzi turistické zaujímavosti ostrova Santorini patrí i kostol Panaghia Episkopi v Kamari, ktorý bol postavený v r. 1100. Najvhodnejší čas pre jeho návštevu je 15. august, kedy sa v ňom celebruje sviatok Panny Márie, ktorý je spojený s veľkým festivalom.

Neďaleko od letoviska Imerovigli sa nachádza aj mesto Perissa. V ňom sa nachádza byzantský kostol Aghia Irini (St. Irena). Je často navštevovaný turistami, najmä 29. augusta a 14. septembra, keď sa koná festival na počesť patróna ostrova Aghia Irini, ktorý zomrel v r. 304.