Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kamari - Pláže

Nádherná pláž z jemného čierneho piesku je dlhá 3 km, leží pri východnom pobreží ostrova.

Neďaleko sú situované taverny, reštaurácie, hotely, obchody pre turistov a početné centrá zábavy.
 
Pretože je tmavý piesok na pláži sopečného pôvodu, odporúčame nechodiť po nej bosý. V niektorých častiach pobrežia je farba takmer čierna, rýchlo sa pláž prehreje, potom je taká horúca,  že sa po nej bez obuvi nedá chodiť.

Ak kúpajúci dovolenkár vojde na pláž, jeho nohy sú do 1 minúty suché. Preto mnohí turisti uprednostňujú ležanie na lehátkach.

Pláže v obidvoch turistických centrách -  Kamari a Perissa, sú vyslané čiernym pieskom lávového pôvodu.

Pri kúpaní turista ihneď zistí, že sa pohybuje na kamenných platniach lávového pôvodu – sú pomerne šmykľavé.

Pri kľudnejšom mori, keď nefúkajú vetry z východu, blízke okolie je vhodné pre šnorchlovanie. Na lávových zlomoch hľadajú skrýše ryby.

V blízkosti pláže Kamari je situované letisko. Lietadla pôsobia trochu rušivo, keď sa nachádzate priamo pod nimi.

Útulnejšia a prázdnejšia v porovnaní s plážou Kamari je pláž Perissa. Nie je však tak ľahko dostupná z letiska ako Kamari.

Mnohí turisti uprednostnia k nej dopravu na motorových člnoch aby sa vyhli prekonávaniu pomerne strmej hory, ktorá oddeľuje pláž Perissa od Kamari. Cesta autobusom trvá približne 1 hodinu, pretože cesta ide cez hlavné mesto.

Pomerne náročný pochod vedie k iným plážam, keď je potrebné prekonať horu. Cestou odporúčame zastaviť sa pri archeologických vykopávkach v Akrotiri. S prestávkou v Akrotiri trvá chôdza dve hodiny.