Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kamari - Výlety

Letovisko Kamari ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. U turistov dovolenkujúcichKamari sa najväčšej obľube teší najmä návšteva hlavného mesta Fira. Mesto je najväčším mestom na ostrove a zároveň je hlavnou vstupnou bránou ostrova. V mestskom archeologickom múzeu sú prezentované vykopávky a archeologické náleziská – Akrotiri. Fira má typickú atmosféru hlavného mesta.

Firy sa podnikajú výlety k ostatným častiam ostrova Santorini. Preprava k nim nie je už na chrbtoch mulíc, ale taxíkmi a autobusmi. Výlet na chrbte somára alebo mulice dolu do prístavu, na úpätie kráteru, je jedinečný. Zdatnejší turisti však zvládnu cestu i pešo.

Neďaleko od letoviska Kamari sa nachádza aj mesto Perissa. V ňom sa nachádza byzantský kostol Aghia Irini (St. Irena). Je frekventovane navštevovaný turistami, najmä 29. augusta a 14. septembra, keď sa koná festival na počesť patróna ostrova Aghia Irini, ktorý zomrel v r. 304.

Z mesta Kamari je možné absolvovať aj výlet do mesta Imerovigli. Cennou turistickou zaujímavosťou je hrad Scaros. Keď benátsky dobyvateľ Marko Sanouthos porobil ostrov Santorini v r. 1207, vytýčil zástavu práve na tomto hrade.