Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Knossos - Dovolenka: Základné info

Mapa Knossos, klikni
Knossos, Festos, Malia, Zakros, Agia Triada a iné malé mestečká vznikli v rovnakom období. Podľa historických prameňov existovala medzi nimi kooperácia.

Prvé minojske paláce boli vytvorené v r. 2000 p.n.l. Predstavujú symbol koncentrácie moci. Táto koncentrácia viedla k reorganizácii náboženského, politického, ekonomického a kultúrneho života.

Paláce si vynútili hierarchiu spoločnosti, pričom na vrchole pyramídy stáli králi. Minojska kultúra zaviedla spravodlivé zákony, pričom i vládnuca trieda mala povinnosti.

Paláce neboli len sídlom kráľov ale sa tu konali i rôzne oslavy, vyrábala sa tu keramika, spracovávali morské produkty, skladovali poľnohospodárske výrobky. Obchod s Egyptom a Východom kontrolovali paláce.

Bol tu zavedený dômyselný systém žatvy, ktorý bol najlepší v civilizovanom svete až do Rímskeho obdobia.

Do Knossosu sa dopravovala pitná voda zo vzdialenosti asi 10km. Kamenné potrubie viedlo vodu do centrálneho systému. Uskladňovala sa do nádrže v paláci v Mount Youktas.

Paláce boli viac poschodové, pričom spodné nemali okná, tie slúžili na skladovanie. Staré paláce boli v období 1900 a 1700 p.n.l. tri krát zničené. Poslednýkrát ich kompletne zničilo zemetrasenie a Minojci nevideli dôvod, aby ich opäť opravovali.