Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kokkini Hani - Výlety

Letovisko Kokkini Hani ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do historického mesta Heraklión, ktoré je bohaté na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, nasledujú paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Za navštívenie určite stojí mesto Agia Pelagia. V rámci archeológických prieskumov tu boli odkryté dôležité budovy spolu s hrnčiarskymi výrobkami, ktoré sa datujú od stredo-minojskej doby po rímsku periódu. Najvýznamnejším objavom bolo Prytaneum (Univerzita), postavené v 4. storočí p. n. l.

Turisti dovolenkujúci v Kokkini Hani často navštevujú aj okolité letoviská a dedinky, z ktorých je cítiť pravá grécka atmosféra.

Častým cieľom turistov je aj mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú aj výlety loďou.

V okolí Kokkini Hani sa nachádza lokalita archeologických vykopávok, ktorá sa volá Nirou Hani a určite stojí za poznanie.