Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Korfu - Dovolenka: Základné info

Mapa Korfu, klikni

Korfu je najsevernejší Iónsky ostrov, ku ktorým patria ešte ostrovy Lefkáda (Levkas), Kefalonia a Zakýnthos. Leží oproti špici talianskej čižmy. Od nej je oddelený jadranským morom. Je situovaný blízko albánskeho a gréckeho pobrežia.

Má rozlohu 593 km2 a asi 110000 obyvateľov. Je dlhý asi 80 km a jeho šírka v najužšom mieste je asi 3,5 km. Najvyšším kopcom ostrova je 906 m vysoký Pantokrator nachádzajúci sa v severnej časti ostrova. Korfu je na severe hornatý, na juhu sa vyskytujú mierne pahorkatiny.

Po celom ostrove rastú citrusovníky a olivovníky. Vyznačuje sa veľkým počtom slnečných dní v roku. V zime je južná časť pokrytá bohatou vegetáciou a zeleňou.

Ostrov sa nazýva i Smaragdovým ostrovom. Svoje stopy na ňom zanechali rímska, benátska, anglická kultúra. Kúzelnú atmosféru ostrova dokresľujú rozsiahle olivové háje pretkané vôňou eukalyptov, figovníkov, mandľovníkov a ibištekov.

Na ostrove vládne stredomorská klíma s horúcimi letami, keď teplomer hravo prekročí 30°C. Mimo letnej sezóny, v apríli - máji a v septembri – októbri je teplota v rozsahu 20 – 25°C. Mesiace november - február sú výdatné na zrážky. Preto je tu i v zimnom období bohatá vegetácia a zeleň.

Ostrov Korfu je územne rozdelený na 13 samosprávnych zemských častí. Na Korfu sa nachádza niekoľko obľúbených letovísk, ktoré sú počas letnej sezóny často preplnené turistami, ktorí tu trávia pokojnú dovolenku. Hlavné mesto Korfu je mesto Kerkyra.