Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lardos - Aktivity

Letovisko Lardos ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Dovolenkárom je odporúčané ochutnať tradičné grécke pokrmy.

K miestnym špecialitám patrí tzv. skordaliá, je to omáčka z cesnaku a zemiakov, ktorá sa podáva k zelenine a k rybám; ďalej kolokithakiakeftedes; revithókeftedes, frikadellen, ktorý je pripravovaný prevažne z cibule; tradičná rodska polievka fassoláda.

Väčšina miestnych mäsitých pokrmov sa pripravuje z bravčoviny, obľúbená je i jahňacina. Za ochutnávku stojí aj Souzoukakia, čo sú mäsové knedlíky máčané v omáčke z červeného vína. Veľká pochúťka je Gópa, čo je ryba obalená v múke a pripečená na oleji. Psárosoupa je rybacia polievka, hustá ako omáčka. Tradičné grécke pečivá sú sladké, niekedy až príliš.

Pre aktívnejších dovolenkárov je v Lardose dostatok možností pre športové vyžitie: plávanie, surfovanie, potápanie atď. Okolitý horský terén vyzýva na podniknutie horských túr. Je možné si tu prenajať horský bicykel a venovať sa horskej turistike.

Na Rodose sa nachádzajú tri riviéry vhodné pre surfovanie. Prvá je pri pobreží letoviska Falikari, druhá na západnom pobreží pri Ialysos/Tiánda a tretia je celkom na juhu pri Prassonissi. Jet-ski je k dispozícii na všetkých väčších plážach na severnom pobreží. Pre priaznivcov potápania je určený záliv Kalithea pri hlavnom meste Rodose.

Lardos je priam stvorený pre rodinnú či aktívnu dovolenku.