Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lithakia - Výlety

Letovisko Lithakia a jeho okolie ponúka veľmi vhodné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Turisti dovolenkujúciLithakii s obľubou navštevujú predovšetkým hlavné mesto ostrova, Zakynthos. Prechádzka po Solomonovom námestí vytvorí návštevníkom atmosféru mesta pred zemetrasením. Pri námestí sv. Marka sa nachádza Múzeum venované Salomosovi, Kalvosovi a prominentným Zakynthiančanom. Turistami vyhľadávaný je i kostol Lady "Faneromeni" a kostol Lady Anjelov, v ktorých sú znamenité diela miestnych a krétskych umelcov. Taktiež sa v mestskom obvode nachádza novozriadené múzeum svetoznámeho gréckeho spisovateľa Grigoriosa Xenopoulosa.

letoviska Lithakia sa taktiež dá vyraziť do historického Katastri. Pretože sa obyvatelia obávali pirátov, stavali svoje obydlia bližšie k sebe a bližšie k horám.

Ak si dovolenkár želá cestovať v čase a chce sa vrátiť do vyše 2000 ročnej histórie ostrova, je mu odporúčaná návšteva Kultúrneho múzea v Alykes.

Na člnoch sa podnikajú výlety z Alykesu  a Alykanasu k stroskotanej lodi ležiacej pri Modrej jaskyni.

Laganas zase patrí medzi hlavné hniezdišťa chránených morských korytnačiek Carreta, ktoré na pláže v zálive kladú vajcia.

Na vrchu hory Skopia sa nachádzajú ruiny starého kláštora.