Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Paralia Katariny - Dovolenka: Základné info

Mapa Paralia Katariny, klikni

Paralia Katarini je známym, rušným strediskom letoviska Olympskej riviéry. Leží asi 100 km južne od Solunu , v kraji Pieria.

Táto oblasť je zásobovaná absolútne čistou vodou z ľadovcov z hory Olymp. Tým sa vytvára príjemná miestna mikroklíma s minimálnymi zrážkami a stálymi teplotami ovzdušia. Vďaka miestnej klíme sa tu usporadúvajú ozdravené pobyty pre astmatikov a alergikov.

V centre Parallie Katarini privíta turistov dominanta mestečka - pravoslávny kostolík s pešou promenádou pozdĺž mora, s množstvom typických gréckych taverien, obchodov a reštaurácií, ktoré dovolenkárom najlepšie priblížia mentalitu Grékov a ich tradičnú pohostinnosť.

Neďaleko Paralie leží aj malá dedinka Korinos. Zavedie vás k nej 2,5 km dlhá pobrežná cestička lemujúca krásne široké pieskové pláže oboch letovísk. Práve v Korinose návštevník precíti bezstarostnosť bytia, láskavosť tamojšej prímorskej klímy.

Paralia Katarini je ideálnym miestom pre dovolenkárov s astmou či alergiou, ale toto letovisko je odporúčané predovšetkým rodinám s malými deťmi.