Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Perissa - Výlety

Letovisko Perissa ponúka výborné podmienky pre absolvovanie príjemných výletov. U turistov dovolenkujúcichPerissa sa najväčšej obľube teší najmä návšteva hlavného mesta Fira. Mesto je najväčším mestom na ostrove a zároveň je hlavnou vstupnou bránou ostrova. V mestskom archeologickom múzeu sú prezentované vykopávky a archeologické náleziská – Akrotiri. Fira má typickú atmosféru hlavného mesta.

Firy sa podnikajú výlety k ostatným častiam ostrova Santorini. Preprava k nim nie je už na chrbtoch mulíc, ale taxíkmi a autobusmi. Výlet na chrbte somára alebo mulice dolu do prístavu, na úpätie kráteru, je jedinečný. Zdatnejší turisti však zvládnu cestu i pešo.

Z mesta Perissa je možné absolvovať aj výlet do mesta Imerovigli. Cennou turistickou zaujímavosťou je hrad Scaros. Keď benátsky dobyvateľ Marko Sanouthos porobil ostrov Santorini v r. 1207, vytýčil zástavu práve na tomto hrade.

Medzi ďalšie turistické zaujímavosti na ostrove Santoriny je predovšetkým samotné mestečko Kamari. Nachádza sa tu kostol Panaghia Episkopi, ktorý bol postavený v r. 1100. Najvhodnejší čas pre jeho návštevu je 15. august, kedy sa v ňom celebruje sviatok Panny Márie, ktorý je spojený s veľkým festivalom.