Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Pythagorio - Výlety

Letovisko Pythagorio a jeho okolie ponúkajú výborné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. U dovolenkárov je obľúbená predovšetkým návšteva hlavného mesta ostrova - Samosu. Pri radnici je situované Archeologické múzeum a obrovitá katedrála Mitropolis. V mestskom parku sa nachádza kostol Agios Apyridon.

Stredovek zanechal na ostrove Samos aj viacero prekrásnych kostolíkov a zámkov, ktoré je z Pythagoria možné navštíviť. No známe sú aj vzácne náboženské maľby, predovšetkým byzantské ikony.

Pythagorio sa usporadúvajú i výlety k susediacim ostrovom, prípadne k západnému pobrežiu Turecka.

Nemenej zaujímavá je aj návšteva letoviska Kokkari, ktoré vábi dovolenkárov úzkymi uličkami lemovanými početnými tavernami a jedinečnou okruhliakovou plážou.

Z rezortu Pythagorio je možné absolvovať peší výlet k dedinke Chora, ktorá je vzdialená približne 5 km. Chora bola od 16. storočia do r. 1834 hlavným mestom ostrova. Žiaľ, jeho romantická atmosféra v dôsledku novovybudovaných stavieb vyprchla.

Dovolenkári obľubujú aj výlet taxíkom k horskej dedinke Koumaradei. Turisti tu cestujú najmä za nákupom keramiky a rôznych stolových dekorácií.