Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Skiathos - Dovolenka: Základné info

Skiathos leží v západnej časti súostrovia Sporades, ktoré zahŕňa i ostrovy Skopelos, Alonissos a Skyros (situované vo východnej časti), Magnisia, Volos a Pelion (situované v západnej časti).

Od ostrovov Volos a Agios Konstantinos je vzdialený asi 55 km. Je dlhý asi 12 km, dĺžka pobrežia je asi 44 km. Skiathos si uchoval pôvodné meno počas 3 tisícročnej histórie.

Z geografického hľadiska je ostrov pokračovaním pohoria Pelion a preto scenéria ostrova reflektuje tento fakt.

Názov bol odvodený od gréckeho slova "skia", čo v preklade znamená tieň, a od svätého vrchu Athos. Athos sa vypína nad morom severovýchodne od ostrova (skia + Athos = Skiathos). Je vzdialený asi 140 km.

Skiathos má rozlohu 58 km2. Od západu po východ meria 12 kilometrov, v najširšom mieste je široký 6 kilometrov. Je nepravidelného tvaru. Prevýšenie ostrova je 433 metrov.

Je to zelený ostrov s dostatkom vodných zdrojov. Miestnu vegetáciu tvoria najmä píniové lesy. Pestuje sa tu vínna réva, figy, slivky a olivy. Je to ostrov slnka, príjemných chutí a vôní, ostrov turistov.

Na ploche necelých 50 km2 vytvárajú idylický obraz žiarivo biele domy s červenými strechami, balkónmi s pestrými kvetmi, trblietajúce sa modré zálivy a chladné zelené kopce.

Hlavným mestom ostrova je mesto rovnomenného názvu. Hlavná cesta spája Skiathos s letoviskom Kukunaries.