Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Stalida/Stalis - Výlety

Letovisko Stalis ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do historického mesta Heraklión, ktoré je bohaté na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, potom paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Za navštívenie určite stojí mesto Agia Pelagia. V rámci archeológickych prieskumov tu boli odkryté dôležité budovy spolu s hrnčiarskymi výrobkami, ktoré sa datujú od stredo - minojskej doby po rímsku periódu. Najvýznamnejším objavom bolo Prytaneum (Univerzita), postavené v 4. storočí p. n. l.

Turisti dovolenkujúci v Stalide obľubujú aj výlet k najznámejšiemu zálivu na KréteSamaria, alebo ku dedinke Karouzanos. Je vzdialená asi 12 km od Stalidy a umožňuje návštevníkom spoznať krétsku kultúru.

Zaujímavý je aj výstup z letoviska Stalida k najvyššiemu vrchu na Kréte (2 400 m), ktorý je ešte začiatkom jari pokrytý snehom, pričom pri pobreží sa už dovolenkári môžu kúpať.

Častým cieľom turistov je mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú aj výlety loďou na neďaleké ostrovy.

Rodiny s deťmi majú možnosť navštíviť aquaword. Je to malé akvárium, v ktorom sa nachádzajú miestne živočíšne druhy – nevidomé krétske korytnačky, hady, nílske krokodíly, burmna i skalný pytón.