Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Thassos - Dovolenka: Základné info

Thassos je hornatý, zelený, grécky ostrov situovaný v egejskom mori. Je najväčším ostrovom na severe krajiny (394 km2, 16 tis. obyvateľov) nazývaný, pre svoju vždy zelenú farbu, aj smaragdový ostrov.

Nachádza sa v Kavalskom zálive len 8 km od pobrežia, južne od regiónu východná Macedónia, pri ústi rieky Nestos. ... mytológia vraví, že Thassos bol synom boha Poseidona. Bol ním skutočne?

Severná časť ostrova sa pýši horským charakterom krajiny. Po obvode ostrova Thassos, ktorý je asi 100 km, sa nachádzajú nádherné piesočnaté pláže. Ostrov je známy i vďaka svojej pohostinnosti, výborným vínam.

Ostrov má mramorové podlažie s veľkými zásobami podzemných prameňov pitnej vody. Vďaka týmto danostiam je hornatý povrch ostrova pokrytý hustými lesmi (borovicovými, píniovými i olivovými hájmi).

Jeho história siaha do obdobia, keď sa v baniach ťažilo zlato a mramor. I dnes na ostrove Thassos môžete vidieť množstvo archeologických pokladov. Úžasné výrobky z mramoru sa vyvážajú do celého sveta.

Mnohé miesta majú časť názvu „Skala“. Znamená to, že sa jedná o prístav. Na ostrove, okrem mestečka Limenas, nie sú pomenované ulice. Taxikári poznajú po mene každý penzión či hotel. Na ostrove je povinná prilba pri jazde na motocykloch.