Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lardos - Aktivity

Letovisko Lardos ponúka výborné podmienky pre rôznorodé množstvo aktivít. Dovolenkárom je odporúčané ochutnať tradičné grécke pokrmy.

K miestnym špecialitám patrí tzv. skordaliá, je to omáčka z cesnaku a zemiakov, ktorá sa podáva k zelenine a k rybám; ďalej kolokithakiakeftedes; revithókeftedes, frikadellen, ktorý je pripravovaný prevažne z cibule; tradičná rodska polievka fassoláda.

Väčšina miestnych mäsitých pokrmov sa pripravuje z bravčoviny, obľúbená je i jahňacina. Za ochutnávku stojí aj Souzoukakia, čo sú mäsové knedlíky máčané v omáčke z červeného vína. Veľká pochúťka je Gópa, čo je ryba obalená v múke a pripečená na oleji. Psárosoupa je rybacia polievka, hustá ako omáčka. Tradičné grécke pečivá sú sladké, niekedy až príliš.

Pre aktívnejších dovolenkárov je v Lardose dostatok možností pre športové vyžitie: plávanie, surfovanie, potápanie atď. Okolitý horský terén vyzýva na podniknutie horských túr. Je možné si tu prenajať horský bicykel a venovať sa horskej turistike.

Na Rodose sa nachádzajú tri riviéry vhodné pre surfovanie. Prvá je pri pobreží letoviska Falikari, druhá na západnom pobreží pri Ialysos/Tiánda a tretia je celkom na juhu pri Prassonissi. Jet-ski je k dispozícii na všetkých väčších plážach na severnom pobreží. Pre priaznivcov potápania je určený záliv Kalithea pri hlavnom meste Rodose.

Lardos je priam stvorený pre rodinnú či aktívnu dovolenku.

Verzia pre tlačVerzia pre tlač   Poslať link na stránkuPoslať link na stránku