Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Ípeiros - Dovolenka: Základné info

Medzi významne rezorty v regióne Ípeiros sa radia: Párga, Igoumenista, Préveza, Mesopotoamo.

Architektonicky pôvab vyhľadávaného letoviska Párga formujú úzke dláždené uličky s bielymi domčekmi plné obchodíkov so suvenírami, olivovým olejom, koreninami, zlatými šperkami a ručne vyšívanými textíliami. Okolie rezortu je plné krásnych zákutí, bielych piesočnatých alebo pre zmenu kamienkových pláží.

Igoumenitsa je dôležitým prístavom na západnom pobreží Grécka. Letovisko poskytuje dovolenkárom rôznorodé pláže. Najvyhľadávanejšie sú Drepano a Makrigiali, v okolí ktorých boli vybudované najatraktívnejšie ubytovacie zariadenia.

Préveza je malebný prístav, ktorý je benátskeho pôvodu. Pre strávenie letnej dovolenky láka rezort turistov početnými plážami z jemného piesku. Najznámejšie sú Kiani Akti, Alonaki, Agii Apostoli, Panickratoras, Kalamitsi, Mitikas a Monolithi.

Mesopotamo je známe jedinečnou veštiarňou, ktorú opisoval už Homér, keď sa Odyseus vracal do svojej vlasti Ithaki. Veštiareň sa skladá z rôznych miestnosti a chodieb. Niektoré slúžili ako obetné priestory. Do iných mali vstup návštevníci alebo kňazi.