Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Korfu - Dovolenka: Základné info

Korfu je najsevernejší Iónsky ostrov, ku ktorým patria ešte ostrovy Lefkáda (Levkas), Kefaliniá a Zakýnthos. Leží oproti špici talianskej čižmy. Od nej je oddelený jadranským morom. Je situovaný blízko albánskeho a gréckeho pobrežia.

Má rozlohu 593 km2 a asi 11 0000 obyvateľov. Je dlhý asi 80 km a jeho šírka v najužšom mieste je asi 3,5 km. Najvyšším kopcom ostrova je 906 m vysoký Pantokrator nachádzajúci sa v severnej časti ostrova.

Korfu je na severe hornatý, na juhu sa vyskytujú mierne pahorkatiny. Po celom ostrove rastú cyprusovníky a olivovníky. Vyznačuje sa veľkým počtom slnečných dní v roku. V zime je južná časť pokrytá bohatou vegetáciou a zeleňou.

Ostrov sa nazýva i Smaragdovým ostrovom. Svoje stopy na ňom zanechali rímska, benátska, anglická kultúra.

Čarovnú atmosféru ostrova dokresľujú rozsiahle olivové háje pretkané vôňou eukalyptov, figovníkov, mandľovníkov a ibištekov.

Na ostrove vládne stredomorská klíma s horúcimi letami, keď teplomer hravo prekročí 30°C. Mimo letnej sezóny, v apríli - máji a v septembri – októbri je teplota v rozsahu 20 – 25°C. Mesiace november - február sú výdatné na zrážky. Preto je tu i v zimnom období bohatá vegetácia a zeleň.