Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kos - Dovolenka: Základné info

V blankyte Egejského mora sa nachádza ostrov Kos, ktorý leží na rozhraní medzi Orientom a západnou civilizáciou.

Kos patrí do skupiny ostrovov Dodekanes, ktoré zahŕňajú Patmos, Lipsi, Leros, Kalymnos, Nissyros, Symi, Tilos, Rhodos a Karpathos. Kos je len 51 km dlhý a niekoľko kilometrov široký.

Svojou rozlohou 290 km2 je tretí najväčší ostrov Dodekanesu (dvanásť ostrovov) po Rhodose a Karpathose. Kos bol osídlený v r. 3500 p.n.l.

Na Kose vládne stredomorská klíma vyznačujúca sa miernymi zimami a suchými, horúcimi letami. Od januára siaha teplota v priemere od 13°C do 19°C. V júni – august sa častokrát prekročí teplota 30°C. Po sezóne, v mesiacoch september - október je príjemných 25°C.

Ak si želáte tráviť dovolenku v menej turisticky zaľudnených oblastiach a chcete vidieť viac prírody, nepreplnených pláží, vyberte sa na Kos.

Kos je ideálnym kompromisom pre tých, ktorí žiadajú od dovolenky určitý komfort, ale pritom ich odradzujú miesta, ktoré už plne ovládla masová turistika.

Žije tu asi 25 000 starousadlíkov. Kos je obľúbeným turistickým miestom s nevyčerpateľnou ponukou športových, spoločenských, turistických s výletných aktivít. Najrozšírenejším dopravným prostriedkom je tu bicykel.

Hlavné mesto ostrova Kos je rovnomenného mena, leží vo východnej časti. I keď je to moderné mesto, nachádzajú sa tu pomerne zachované pamätihodnosti, akým je hrad sv. Jána, ktorý je dominantou prístavu.

Letovisko Kos je strediskom turistického ruchu. V  tieni obrovských zelených stromov - eukalyptov, je rada kaviarní, reštaurácií, ktoré poskytujú každému návštevníkovi oddych a príjemné občerstvenie.