Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Atény - Attikí - Dovolenka: Základné info

V regióne Attikí sa nachádzajú najväčšie grécke mestá – Piraeus a Atény. Pri južnom výbežku polostrova Attikí leží letovisko Lavrion a Sounion. Do daného regiónu patria ešte nasledovné významnejšie ostrovy - Hydra, Poros, Aegina.

Piraeus je tretie najväčšie mesto v Grécku a prístav, ktorý sa radí medzi najdôležitejšie v Stredozemnom mori. Mesto i so svojimi predmestiami je priemyselnou zónou, ktorá značne prispieva do Gréckej pokladnice. Z pláže Akti Kuturiotu majú dovolenkári pekný výhľad na ostrov Aegina.

V zime majú Atény viac než 5 miliónov obyvateľov. Značná časť Grékov sa do bytov v Aténach presídli z provincií. Počas letných mesiacov (júl - polovica septembra) je v meste max. 2 milióny obyvateľov. V zime Aténčania radi cestujú do hôr za lyžovačkou. Obľúbené sú pohoria Parnassos a Kalavryta, v regióne Loutraki hora Casino. Najobľúbenejšia aténska pláž sa nachádza v oblasti Kavouri-Vouliagmeni.

Ak stojíte v Aténach na kopci Acropolis a pozriete sa smerom na more, uvidíte pri jasnom dni ostrov Aegina. Je najväčší zo Sarónskych ostrovov. Pri hlavnom meste ostrova sa nachádza pomerne dlhá piesčitá pláž Agia Marina s pozvoľným vstupom do mora.

Hydra je hlavným strediskom a prístavom rovnomenného ostrova. Je to dedinka, ktorá je jediná na ostrove. Z ostrova je nádherný výhľad na polostrov Peloponéz. Pláž Mandraki patrí medzi niekoľko miest na Hydre, ktoré možno nazvať plážami.

Poros je malým vulkanickým ostrovom, ktorý oddeľuje od polostrova Peloponéz úzky pruh mora. V antických časoch sa ostrov skladal z dvoch ostrovov – Spheria a Kalavria. Postupe sa spájali nánosmi piesku. Dovolenkárov Poros láka nádhernými plážami, s modrou čistou vodou. Vyskytujú sa pozdĺž celého pobrežia.

Letovisko Lavrion je situované v blízkosti južného výbežku polostrova Attikí. Zaujímavou farebnou pastvou pre oči turistu sú zoxidované minerály, ktoré svojimi sedimentmi zafarbujú egejské more. Ak sa bude dovolenkár pozerať s otvorenými očami po okolí, určite nájde nejakú vhodnú pláž.

Sounion je situovaný v myse rovnomenného názvu. Je obľúbenou turistickou destináciou. V špici spomínaného mysu sa nachádza posvätný kraj s Poseidonovým chrámom, ktorý bol postavený v 5. st. p.n.l. Na pravo od slávneho chrámu sa nachádza malý záliv s piesčitou plážou.