Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Fira - Dovolenka: Základné info

Mapa Fira, klikni
Hlavné mesto ostrova – Fira je „prilepené“ k hrane útesu. Pre letovisko sú charakteristické všadeprítomné schody, ktoré začínajú pri prístave. V meste žije 2 000 obyvateľov.

Preprava je možná len po schodoch, na somárikoch a muliciach, modernejší transfer z prístavu do mesta Fira ponúka káblová lanovka. Bola vybudovaná pred 10-timi rokmi, čím sa porušila tradičná preprava.

Lanovkou je pohodlnejší transfer pre turistov s batožinou, čím sa šetrí prepracovanosť zvierat. Väčšia časť prepravy je však sústredená na mulice.

Fira je moderné mesto, ktorého domy boli postavené najmä v 19. storočí, keď sa starobylé benátske mesto Skaros stalo po zemetrasení neobývateľné.

Domčeky na útesoch boli postavené v tradičnej Kykladskej architektúre, pre ktorú je charakteristická hustá výstavba s bielymi fasádami. Turistika ovplyvnila architektúru mesta – stavali sa početné taverny, hotely, diskotéky a obchody.

Počas dňa žiari ostrov svetlou farbou, pri západe slnka jeho útesy žiaria červenou farbou, čo evokuje explóziu spred viac ako 3 000 rokov.