Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Lesbos - Turistické zaujímavosti

Medzi najvzácnejšie pamätihodnosti na ostrove Lesbos patria skameneliny stromov, ktoré možno vidieť v západnej časti ostrova, ktorá je takmer bez stromov.

Na ostrove Lesbos sa narodila Sapphó, staroveký grécky poet a bájkar Ezop.

Vo vzdialenosti 6 km južne od Mytilen sa nachádza kostol Archanjel Gabriel. Bol postavený v byzantskom štýle v r. 1903. Prezentujú sa v ňom ikony a nástenné maľby.  

V kláštore Lemonos je situované folklórne múzeum, ktoré zahŕňa ikony, nadstavce vyrobené z farebného skla... V kláštore je knižnica, v ktorej sa nachádza 2500 kníh, 450 rukopisov a vyše 3000 dokumentov.

Archeologická zbierka je prezentovaná v starej, nádhernej City Hall v Mithymne. Zbierka zahŕňa kolekcie váz, sôch, sarkofágy z antických miest, amfory pochádzajúce zo Španielska, Severnej Afriky, Chiosu a Samosu.

V centre Mytilén, oproti kostolu Ayios Therapon, sa nachádza Múzeum byzantského umenia. Kolekcia zbierok posvätných ikôn sa datuje do 13. – 19. storočia.

Východne od Mytilen ležia horúce pramene s názvom "Therma Kourtzi". Teplota vody dosahuje 35.5 stupňov celzia. Odporúča sa pre liečenie reumatizmu, artritídy a gynekologických problémov.