Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Naxos - Dovolenka: Základné info

Mapa Naxos, klikni

Naxos je jedinečný grécky ostrov. Patrí medzi tie Kykladské ostrovy, na ktorých turizmus nie je hlavným zdrojom príjmov. Dovolenkári tu majú možnosť objaviť tradičnú grécku kultúru, staroveké ruiny, nádherné pláže.

Koluje veľa historiek o pôvode názvu ostrova Naxos. Jedná hovorí, že vznikol zo slova “naxae”, čo znamenalo svätú vec, ktorá sa ponúkala bohom. Počas benátskej okupácie sa ostrov nazýval Naxia alebo Axia.

Najväčším vrchom ostrova je 1004 m vysoký Zas. Na ostrove sa taktiež nachádzajú byzantské kostoly, antické zvyšky, tiché dedinky a prvotriedne pláže.

Najväčšie olivové háje sú situované pri hlavnom prístave Chalkí, v úrodnej oblasti Tragéa. V tejto časti ostrova sa nachádza celá rada byzantských ostrovov. K najzaujímavejším patria opevňovacie veže - Pírgos Dellagrázia a Pírgos Markopolíti. Z dedinky Filóti, ktorá leží na hranici úrodnej oblasti Tragéa-Ebene, je grandiózny pohľad na more a vrch Zas.

Hlavné mesto Náxos patrí k najromantickejším mestám Grécka. Nachádza sa v ňom veľa obchodíkov. Na nábreží je značná koncentrácia kaviarničiek a reštaurácií. Štvrť Kástro je zase popretkávaná malebnými uličkami.

Letoviská a malebné dedinky ostrova Naxos sú ako stvorené pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnú dovolenku.