Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Dionissiou - Výlety

Letovisko Dionissiou a jeho okolie ponúka veľmi vhodné podmienky pre absolvovanie príjemného výletu. Z Dionissiou je možné uskutočniť výlet k historickému miestu Mendi, k starobylému mestečku Olynthos alebo do mesta Potidea.

Nemenej zaujímavé je navštívenie jaskyne Petralony, ktorá slúžila ako prvotné sídlo pravekých ľudí. Nájdené predmety sa datujú do obdobia 700 000 rokov p. n. l. Bola objavená v roku 1959.

Neďaleko Leptokaria sa nachádza významná archeologická lokalita Dion a franská pevnosť Platamon. Turisti majú možnosť navštíviť križiacky hrad Platamonas. V jeho podhradí sa nachádza dedinka Litohoro, odkiaľ je už len na skok do kláštora Kanalon z 12 stor.

Dionissiou je možné absolvovať výlet do Potidea. Medzi turistické zaujímavosti mesta patrí: kanál, ruiny historického hradu, v ktorom bývali králi, cisári a dobyvatelia.

V blízkosti Uranopolisu sa zase nachádza veža „Prosforiou“. Je to najlepšie zachovaná veža na Chalkidiki. Postavená bola v r. 1344 na základoch kláštora Batopediou.

Atraktívna je tiež pešia turistika k vrchu bájneho Olympu.