Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Bali - Výlety

Letovisko Bali ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do Rethymnonu či do historického mesta Heraklión, ktoré je bohaté na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, potom nasledujú paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Okolie Bali je obklopené krásnymi horami (napríklad vrch Kouloikonas, 1078 m). Preto je letovisko u turistov obľúbené aj ako východiskový bod.

Turisti dovolenkujúciBali často navštevujú aj okolité letoviská a dedinky, z ktorých je cítiť pravá grécka atmosféra ako napr. výlet do Anogia, v ktorom sa nachádza niekoľko pláží, malý prístav s kaviarňami a troma tavernami.

Nemenej zaujímavé sú aj výlety z Bali po archeologických vykopávkach a pamiatkach, ktoré tu zanechala starogrécka civilizácia.

Častým cieľom turistov je aj mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú aj výlety loďou do Rethymna.