Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Georgioupolis - Výlety

Letovisko Georgioupolis ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do historického mesta Heraklión, ktoré je bohaté na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, potom nasledujú paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Za navštívenie určite stojí mesto Agia Pelagia. V rámci archeológickych prieskumov sa tu odkryli dôležité budovy spolu s hrnčiarskymi výrobkami, ktoré sa datujú od stredo-minojskej doby po rímsku periódu. Najvýznamnejším objavom bolo Prytaneum (Univerzita), postavené v 4. storočí p. n. l.

Turisti dovolenkujúci vo Georgioupolise často navštevujú aj okolité letoviská a dedinky, z ktorých je cítiť pravá grécka atmosféra.

Nemenej zaujímavé sú výlety z Georgioupolisu po archeologických vykopávkach a pamiatkach, ktoré tu zanechala starogrécka civilizácia.

Častým cieľom turistov je aj mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú výlety loďou.