Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Kréta - Výlety

Lodný výlet z prístavu Kastelli na ostrov Gramvousa, ktorý leží na západnom výbežku Kréty. Na ostrove nájdete zbytky Benátskych stavieb a môžete sa okúpať v prekrásnej lagúne Balos.

Výlet k druhému najväčšiemu minojskému palácu na Kréte vo Festu, známeho predovšetkým objavením Disku z Festu.

Kláštor Panagia Kaliviani.

K pevnosti Frangocastello, kde sa môžete vykúpať.

Výlet do aquaparku, kde nájdete mnoho rôznych kĺzačiek (Kamikadze, Black hole), vodných koridorov a iných vodných atrakcií.

Navštívenie bájneho paláca Knossos – centrum minojskej kultúry.

Výlet na samotný vrchol Bielych hôr.            

Výlet k pláži s bielym pieskom na najkrásnejšom myse ostrova – Elafonisi.
               
Medzi obľúbené túry patrí 116 km dlhý trek začínajúci sa v nad. výške 1250 m na južnej strane Kréty, kam sa dostanete z Líbyjského mora. Výhodou tohto treku je, že nie ste na ceste sám. Počas hlavnej sezóny patrí táto túra k ponúkaným aktivitám ostrova.

Výlet k rokline Samaria, cez jej vrcholy sa dostanete až na samotný vrchol Bielych hôr. Štart je na náhornej plošine Omalos. Cesta je takmer 18 km dlhá a uvidíte neuveriteľnú prírodnú krásu. Na konci tejto cesty sa vykúpete v chladných vodách Líbyjského mora a preplavíte sa na loďke do malej dedinky na samotnom juhu ostrova.

Celodenný výlet na jeden z najmalebnejších ostrovov Grécka. Santorini, najjužnejší ostrov sopečného pôvodu kykladského súostrovia (73 km2), je považovaný za stratenú bájnu Atlantídu a jeho zvláštna krása nadchne každého návštevníka.

Celodenný výlet na najromantickejší a najkrásnejší mys ostrova Elafonissi s prekrásnou piesočnou plážou s bielym pieskom, kde sa môžete vykúpať v priezračnej vode Líbyjského mora.

Lodný výlet z prístavu Kastelli na ostrov Gramvousa, ktorý leží na západnom výbežku Kréty. Na ostrove nájdete pozostatky Benátskych stavieb. Je tu na kúpanie prekrásna lagúna Balos.

Výlet do dedinky Imbros, odkiaľ začína 7 kilometrový pochod do dedinky Komitades.

Výlet k vodopádom v Spili, kde môžete ochutnať zo studne s 25 levími hlavami miestny prameň.