Kúpele a Wellness pobyty | Ubytovanie Slovensko | Aquaparky a Kúpaliská | Jazykové pobyty

Rethymnon - Výlety

Letovisko Rethymnon ponúka výborné podmienky pre absolvovanie zaujímavých výletov. Dovolenkári obľubujú najmä autobusové výlety do historického mesta Heraklión, ktoré je bohaté na pamiatky. Najvýznamnejším je Palác Knossos, potom nasledujú paláce Phästos a Ivlalia, antické divadlá Lyktos, Chersonissos a Gortyna, benátske opevnenie Koules (v Heraklione) a Kanli Kastelli, a obranný múr v starom meste z čias benátskej okupácie.

Za navštívenie určite stojí mesto Agia Pelagia. V rámci archeológických prieskumov tu boli odkryté dôležité budovy spolu s hrnčiarskymi výrobkami, ktoré sa datujú od stredo - minojskej doby po rímsku periódu. Najvýznamnejším objavom bolo Prytaneum (Univerzita), postavené v 4. storočí p. n. l.

Turisti dovolenkujúci v Rethymnone často navštevujú aj okolité letoviská a dedinky, z ktorých je cítiť pravá grécka atmosféra.

Častým cieľom turistov je mesto Hersonissos. Východne od mesta je situované múzeum pod otvorenou oblohou - Lychnostatis.

Odporúčané sú aj výlety loďou na neďaleké ostrovy alebo k nádhernému piesočnému zálivu v Moni Préveli.

Rethymnonu je možné sa dostať aj k jaskyni Melidóni, ktorá bola mýtickým domovom Talosu, ktorý strážil krétske pobrežie. Sú tu nádherné stalaktiti a stalakmiti. Leží asi 4 km severne od Péramy.